Νέα παρενέργεια μετά το εμβόλιο;;; Έπαθε ΣΟΚ μόλις κοιτάχθηκε στον καθρέφτη – BINTEO






 Τι είναι η «παράλυση του Bell»...

Πριν από περίπου έναν μήνα γυναίκα από το Τορόντο ανέπτυξε «παράλυση του Bell» μετά δύο εβδομάδες μετά από το εμβόλιο της Astrazeneca, το οποίο στην Ελλάδα οι «ειδικοί» θεωρούσαν ασφαλές.


Η Jennifer Gibson λέει ότι ήξερε ότι μπορεί να υπάρχουν παρενέργειες μετά την λήψη του εμβολίου COVID-19, αλλά δεν ήταν προετοιμασμένη όταν δύο εβδομάδες αργότερα, ανέπτυξε την παράλυση του Bell.


Η παράλυση Bell, η οποία ονομάζεται και πάρεση προσωπικού νεύρου, είναι μια παράλυση ή αδυναμία των μυών που εκδηλώνεται στην μία πλευρά του προσώπου.


Αυτή η βλάβη στο νεύρο που ελέγχει τους μυς στη μια πλευρά του προσώπου προκαλεί αυτή την πλευρά να γέρνει. Η νευρική βλάβη μπορεί επίσης να επηρεάσει την αίσθηση της γεύσης και να αυξήσει την παραγωγή δακρύων και σιέλου.


Πρόκειται για μία πάθηση που μπορεί να συμβεί ξαφνικά, συνήθως κατά τη διάρκεια της νύχτας.


Προήλθε από το εμβόλιο η παράλυση της Gibson;;;


Δείτε το βίντεο:


Δεν υπάρχουν σχόλια :