Υποβιβάστηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της η Κρουζέιρο – Χάος στο γήπεδο – ΒΙΝΤΕΟ

Μαύρη” μέρα για μία από τις πιο ιστορικές ομάδες της Βραζιλίας.

Η Κρουζέιρο, μία από τις πιο δημοφιλείς και πετυχημένες ομάδες της χώρας υποβιβάστηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της μετά την ήττα με 2-0 από την αδιάφορη Παλμέιρας στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η «ραπόσα» ήθελε νίκη δική της και ήττα της Σεαρά από την Μποταφόγκο, για να παραμείνει στην κατηγορία, όμως κανένα από τα δύο σενάρια δεν συνέβη τελικά. Περίπου 10 λεπτά πριν από το τέλος του ματς, οι οπαδοί της Κρουζέιρο άρχισαν να πετάνε κροτίδες, κάτι που οδήγησε σε μικρή διακοπή, αλλά και πρόωρο τέλος της αναμέτρησης, αφού για λόγους ασφαλείας, ο διαιτητής σφύριξε την λήξη χωρίς να κρατήσει καθυστερήσεις.